Що таке ретуш фото?

У цій статті спробуємо розглянути що таке ретуш, де вона застосовується та які її види існують.

cristiangirotto retouch

Photo: Yulia Gorbachenko Makeup: Frances Hathaway Model: Vanessa Cruz Retouch: Cristian Girotto

Для початку, ретуш – це процес редагування зображення від моменту його появи до отримання фінального продукту. Простішими словами – це цифрова обробка “сирого” фото, яка існує у таких узагальнених видах:

  1. Технічна ретуш – виправлення технічних недоліків (пересвіти, недоекспоновані моменти, лінія горизонту, пил на матриці, кадрування), недоліків шкіри (прищі, синяки, темні круги під очима,  почервоніння), корекції фігури, зачіски, обличчя. Сюди ж відноситься кольорокорекція, робота з фоном та його недоліками. Головною метою такої ретуші є збереження оригінального задуму та оригінальних рис обличчя моделі, але з позбавленням основих недоліків.
  2. Отримання hi-end продукту для реклами, журналів та творчих проектів. Цей тип роботи полягає у значно кардинальнішому підході до корекцій рис обличчя, фігури та фону. Основною метою є отримання фінального зображення будь-якими способами, зображення “після” може значно відрізнятися від зображення “до” але, звісно, і така ретуш, повинна бути непомітною простому глядачу та покупцеві. Окрім усіх етапів технічної ретуші може застосовуватися колажування (compositing & photo manipulations).

Ретуш – невід’ємна частина комерційної фотографії, обробка ж особистих та творчих фото залишається на розгляд автора і побажань людей, які знаходяться на знімку.

Підвиди комерційної фотографії, з якими працює професійний ретушер

  • Beauty фотографія
  • Fashion фото (Технічний каталог, editorial, lookbook, іміджева зйомка)
  • Предметна ретуш та техдизайн

Ретуш рекламних, журнальних та каталогових фото є найбільш бажаною для будь-якого ретушера, але найбільш вимогливою та не доступною новачкам без досвіду. Детальніше про особливості ретуші цих видів фото – у наступних постах.

 Підвиди особистої фотографії, з якими працює ретушер

  • Ретуш весільних фото – ніша, яка є чи не найбільш популярною серед починаючих ретушерів, так як весільна зйомка – це велика кількість роботи, бюджет та стабільність якої залежить лише від фотографа-роботодавця. Запис на весільну зйомку у професіонала відбувається за кілька місяців наперед, отже, ретушер завжди буде забезпечений стабільною роботою, коли знайде фотографа, який потребуватиме його послуг. Однак, це  пакетна робота. Якщо hi-end ретушер може працювати над однією картинкою 3 дні і більше, весільний ж , зачасту за кілька днів повинен опрацювати близько тисячі фото із зйомки. Очевидно, вартість такої робота значно нижча та визначається для цілого пакету зразу, а не для індивідуальних фото поштучно;
  • Ретуш студійних та прогулянкових фото (сімейні, індивідуальні та ін.) вимагає не меншої уваги, чим робота з комерційними зображеннями, адже глянцева журнальна картинка – це не те, що потрібно пересічним людям у їхніх фотоальбомах.  Технічна ретуш, збереження природніх рис зовнішності та підкреслення хороших особливостей – головне завдання цієї роботи.